Ha több embert megkérdeznénk, hogy miben látja a bőr öregedésének a jeleit, valószínűleg sokan a ráncok megjelenését említenék elsőként.
Emellett azonban a különféle pigmentált elváltozások, erek megjelenése is árnyalja a képet.
A ráncképződéssel nemcsak önmagában a ránc kialakulása a probléma. Ilyenkor a bőr felületesebb és mélyebb részei is átalakulnak. A kötőszövet mennyisége lecsökken, a bőr elvékonyodik, a külső behatásokkal szemben kevéssé ellenállóvá válik.
Különösen az alkaron vehetjük észre a kötőszövet mennyiségének drámai lecsökkenését. Idős korban az irha felett a bőr cigarettapapír vékonyságúvá válik, nagyon könnyen ráncolható, elveszti korábbi rugalmasságát. Ez esetben a legkisebb külső behatások is közvetlenül a kötőszövetet érik. Emiatt egy trauma eredményeként a kis erek nagyon könnyen elnyíródnak. Ezért figyelhetünk meg idősebb korban főként az alkaron számos bevérzést.
Az öregedéssel nemcsak a felhám és az irha sorvad, hanem a bőrfüggelékek is: a faggyú- és verejtékmirigyek mennyisége is csökken. Ezen túl a bőralja zsírszövetében, az izmokban, inakban és csontokban is a szövetek sorvadása figyelhető meg.
Az esztétikai beavatkozások során korábban elsősorban a szövethiány pótlását tűzték ki célul. Ennek a szűk látókörű megközelításnek részben technológiai akadálya volt. Ma már az utóbbi évtized intenzív fejlesztéseinek eredményeként az orvos-esztétika jelentősen átalakult. Ma már a saját szövetek újdonképződésével lassíthatjuk a fenti folyamatokat. A legtökéletesebb eredmény elérése céljából természetesen továbbra is szükséges lehet a szövetek hiánypótlása, de mindig a lehető legkisebb mennyiségben.
Esztétikai szempontból elsődleges cél a saját szövetek tartós, terv szerint elvégzett, előrelátó megerősítése.
Érdeklődik a ránctalanítás lehetőségei iránt? Az alábbi linkre kattintva tájékozódhat:
Ha érdeklődik az esztétikai kezelések iránt, érdekesnek találhatja az alábbiakat: